Občianske združenie Nippon Positive

 

Vitajte na prvom a najväčšom slovenskom portáli venovanom pôvodným japonským plemenám psov, sú nimi: Akita, Shiba, Shikoku, Hokkaido, Kishu a Kai.

Našim cieľom je tieto psíky predstaviť slovenskej verejnosti. Ich chovu (predovšetkým Akít a Shíb) sa na Slovensku venuje vyše 20 rokov niekoľko chovateľských staníc. Zároveň ich chceme zviditeľňovať zodpovedne - aby sa dostali zo správnych rúk a do správnych rúk.

Na Slovensku je momentálne zo 6 pôvodných japonských plemien zastúpených 5 - najhojnejšie sú zastúpené Akity, za nimi nasledujú Shiby a niekoľko jedincov plemena Hokkaido. Nedávno boli importované 2 fenky plemena Kishu a prvé šteniatko (fenka) plemena Shikoku.

Poďte spolu s nami odhaliť tajomstvo veľkých i malých japonských samurajov na štyroch labkách!

Majiteľ: Vladimír Belák/ Foto: Jiří Křivánek, Daichi Z Jenštejnské bašty

 
 

AKTUALITY

Majitelia (nielen) Akít sa nás čas od času pýtajú, či sa na Slovensku zvyknú organizovať stretnutia chovateľov alebo majiteľov. Čo sa týka Akít, naposledy sa takéto stretnutie podarilo zorganizovať pred niekoľkými rokmi chovateľke Danke Nagyovej v Kamennom mlyne. Odvtedy sa však ďalšie nekonalo. Príkladom nám však idú zanietenci a milovníci Akít z Čiech, kde sa ročne usporadúva niekoľko takýchto stretnutí, a na ktoré sú pravidelne pozývaní (a pozvanie s radosťou prijímajú) aj slovenskí "akiťáci". Pozrite si krátku reportáž zo 4. stretnutia psích šialencov a presvedčíte sa, že aj veľkí japonskí samuraji a ich páničkovia môžu spolu stráviť na hromádke veľmi príjemné a uvoľnené momenty. 

 

Pomôžte nám v našej práci!

Zaujali Vás informácie a autorské príspevky na našej stránke? Staňte sa našimi fanúšikmi alebo členmi, radi Vás privítame! 

Pomôcť nám môžete aj prostredníctvom finančnej podpory cez transparentný účet OZ Nippon Positive vedeného vo FIO Banke:

číslo účtu: SK1583300000002301803906

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

 

Newsletter

Získajte informácie zo sveta japonských plemien ako prvý! Prihláste sa odber noviniek od nás tu:

Z odberu newslettra sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Stačí napísať na info@nipponpositive.com text "stop newsletter". Ďakujeme!

 

Banner foto: Majiteľ/ Foto: Silvia Exposito,  Akita - Tai Gen Maru Go Shun'You Kensha ; Majiteľ: Dominika Paučová/ Foto: Saskia.photography,  Shiba - Urayashu Wakizashi of Tianito ;  Majiteľ/ Foto: Jana Janečková , Hokkaido - Yukiko Howasou ;  Majiteľ/ Foto: Lindsay Vangrootenbruel, Kai - Sankt Xandor Ohana (Yuna) ; Majiteľ: Nikola Navrátilová/ Foto: Ladislav Hájek, Kishu - Daiky Go Gentle Heart ;  Majiteľ/ Foto: Tibor Tóth, Shikoku šteniatko - Rinzentaru Ayumi