Občianske združenie Nippon Positive

 

Vitajte na prvom a najväčšom slovenskom portáli venovanom pôvodným japonským plemenám psov, sú nimi: Akita, Shiba, Shikoku, Hokkaido, Kishu a Kai.

Našim cieľom je tieto psíky predstaviť slovenskej verejnosti. Ich chovu (predovšetkým Akít a Shíb) sa na Slovensku venuje vyše 20 rokov niekoľko chovateľských staníc. Zároveň ich chceme zviditeľňovať zodpovedne - aby sa dostali zo správnych rúk a do správnych rúk.

Na Slovensku je momentálne zo 6 pôvodných japonských plemien zastúpených 5 - najhojnejšie sú zastúpené Akity, za nimi nasledujú Shiby a niekoľko jedincov plemena Hokkaido. Nedávno boli importované 2 fenky plemena Kishu a prvé šteniatko (fenka) plemena Shikoku.

Poďte spolu s nami odhaliť tajomstvo veľkých i malých japonských samurajov na štyroch labkách!

Daichi Z Jenštejnské bašty, majiteľ: Vladimír Belák, Foto: Jiří Křivánek

 
 

AKTUALITY

Na Slovensku pribudlo nové japonské plemeno - v poradí piate z pôvodných japonských plemien. CHS Wakizashi of Tianito importovala v závere roka 2019 šteniatko - fenku plemena Shikoku, Rinzetaru Ayumi. Chovateľská stanica má viac ako 10-ročné skúsenosti s chovom plemena Shiba, odchovala viac ako 35 vrhov. Ako sa líši Shikoku od Shiby povahou či správaním, a prečo sa rozhodol pre ďalšie japonské plemeno, prezradil jej nový majiteľ, chovateľ T. Tóth. 

Rinzetaru Ayumi, foto/majiteľ. Tibor Tóth

 

Pomôžte nám v našej práci!

Zaujali Vás informácie a autorské príspevky na našej stránke? Staňte sa našimi fanúšikmi alebo členmi, radi Vás privítame! Pomôcť nám môžete aj prostredníctvom finančnej podpory cez transparentný účet.

 

Newsletter

Získajte informácie zo sveta japonských plemien ako prvý! Prihláste sa odber noviniek od nás tu:

Z odberu newslettra sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Stačí napísať na info@nipponpositive.com text "stop newsletter". Ďakujeme!

 

Banner foto: Akita - Tai Gen Maru Go Shun'You Kensha, majiteľ/foto: Silvia Exposito, Shiba - Urayashu Wakizashi of Tianito, majiteľ: Dominika Paučová, foto: Saskia.photography, Hokkaido - Yukiko Howasou, majiteľ/foto: Jana Janečková, Kai - Lindsay Vangrootenbruel, Fenka Sankt Xandor Ohana (Yuna),    Kishu - Daiky Go Gentle Heart, majiteľ: Nikola Navrátilová, foto: Ladislav Hájek,,  Shikoku / šteniatko  Rinzentaru Ayumi, majiteľ/foto: Tibor Tóth